Haulotte Optimum 8, Sizi Yarı Yolda Bırakmaz

Hem ince inşaat işleri hem de kapalı mekan ve iç mekan bakımı, temizlik, lojistik, dağıtım ya da organizasyonlarında maksimum verimlilik sağlayan Haulotte Optimum 8, sonuca ulaşmak için durmadan çalışır

Sonuca ulaşmak için hiç durmadan çalışan Haulotte Optimum 8, eş zamansız motorlu yeni ultra kompakt şasi ile en zorlu bölgelerde bile mükemmel bir hassasiyetle hareket  ediyor. Optimum 8, 1.50 metre dönme çapıyla operatörün en kısıtlı alanlarda bile manevra yapabilmesine imkan tanıyor. Optimum verimlilik sağlamak için hızlı hareket ediyor ve düzgün orantılı hareketleri ile optimum esneklik sağlıyor. Operatörlere hem kaldırmada hem de sürüşte iş konforu ve güvenliği sağlayan Optimum 8, kapalı ve iç mekanlardaki şantiyeler için optimize edildi. 230 kilogram yük kapasitesi ile saatte 45 km hıza çıkabiliyor. Otomatik çukur koruma sistemi ile donatılan Optimum 8, birçok zorlukla kolaylıkla başa çıkabiliyor. Nakliye aşamasında yokuşları tırmanmada hiçbir zorluk yaşanmıyor. Optimum 8, hızlı ve fonksiyonel taşınma için şaside bulunan bağlama ve kaldırma noktaları ile donatıldı. Şasi ile bütünleştirilmiş forklift dişli cepleri sayesinde makine devrilme riski olmadan kolaylıkla kaldırılabilir.

Akıllı balans ağırlığı

Haulotte, akıllı balans ağırlığı dahil, dünyanın ilk kaldırma sepeti üreticisi. Şasinin arkasına yerleştirildi. Dayanıklı olup, olası bir darbe gözcüsü gibi davranarak platform girişine olabilecek herhangi bir zararı engelliyor. Tekrarlanan ısılara ve darbelere dayanabiliyor, bu da şasiyi daha da sağlamlaştı. Şarj kabloları ve fişleri için tam bir toplama alanı içererek tasarlanan Optimum 8, elektrik kabloları için bir tepsi imkanı sağlıyor. Bunun yanı sıra, platforma erişimi kolaylaştırmak ve operatörün emniyetini sağlamak için bir basamak da yer alıyor. Aynı zamanda her gün optimal güvenilirlik sağlıyor. Her bir bileşen en azami dikkatle tasarlandı ve parça dayanıklılığı 3 kat arttırıldı.

Boya, akslar, segmanlar, vidalar ve cıvatalar özel bir anti korozyon işleminden geçti.

Optimum 8, yağ kaçağı riskini yarı yarıya ortadan kaldırarak hidrolik arızaları yüzde 50 azaltmış oluyor. Su geçirmez bağlantı parçaları elektrik devrelerini arızayla sonuçlanan nemden ve korozyondan koruyor.

Önleyici çözümler

Gömülü tanı sistemi Haulotte Aktif ekranının da dahil olduğu Optimum 8, optimum işletme masrafı sağlamak ve bakım kolaylığı için tasarlandı. Basit bir kullanıma sahip olan

Optimum 8, operatörler için alarmlar ve aynı zamanda akü şarjı bakımı gibi önemli bilgiler sağlıyor. Böylece operatörler makine ile olan işlerine rahatça konsantre oluyorlar. Aynı zamanda Haulotte Aktif ekran, teknisyenlerin hem makineyi programlamak ve kalibre etmek için erişim kodlarını kullanmalarına hem de fazladan araç gereç olmaksızın arızaların tespit edilmesine olanak imkan tanıyor.

Maksimum anlaşılırlık için bilgilerin yalın bir dille görüntülendiği Optimum 8'de 6 dil mevcut. Optimum 8, aynı zamanda kablosuz erişim de sunuyor. Her tarafta uyum sağlayan Haulotte Diag sayesinde gelişmiş tanı fonksiyonları sergileniyor. Akü düzeyi göstergesi üst konsolda yer alıyor ve daima kontrol altında. Son derece güvenli; çünkü değiştirilmesi gereken karbon fırçaları yok. AC motorlar düzenli bakım gerektirmiyor. Optimum 8'deki her şey hızlı bakım amacıyla tasarlandı. Biri akü için, diğeri hidrolik ve elektik sistemleri için dışarı doğru kolayca salınan 2 tepsi bulunuyor.

Hızlı bakım

Meyil monitörü gibi diğer bütün başlıca bakım kontrol noktalarına doğrudan erişilebiliyor. Optimum 8, hem ince inşaat işleri hem de kapalı mekan ve iç mekan bakımı, temizlik, lojistik, dağıtım ya da organizasyonlarda kullanılıyor.

Her ihtiyaca cevap veren Optimum 8, tüm ihtiyaçları karşılamak için flaşör, çalışma ışığı, platformda elektrik kabloları da dahil olmak üzere tam bir seçenek paketi sunuyor.